Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
«В один якийсь прекрасний момєнт станеться біда»: як головний лісівник Рівненщини погрожує журналістці

«В один якийсь прекрасний момєнт станеться біда»: як головний лісівник Рівненщини погрожує журналістці

Автор 

Начальник управління лісового і мисливського господарства у Рівненській області Віталій Сухович висловив непрямі погрози журналістці «Четвертої влади» Анні Калаур під час спілкування щодо фактів, які можуть свідчити про незаконне збагачення посадовця.

Об этом сообщает Слон РУ

Про нерухомість, атівки і бізнес Cуховича і його родини йдеться у матеріалі «Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини».

Під час розмови з журналісткою, яка запитувала про походження нерухомості, бізнесу записаного на колишню дружину Віталія Суховича, автівки, яка належить матері Суховича і зв’язків, він сказав: «Ви задумайтесь над тим, да, що десь в якийсь один якийсь прікрасний момєнт станеться біда от. Станеться біда.... з всіми вашими матіріалами, да, що ви там розводите, от. І прийдуть спитають».

Він заперечив, що це була погроза, втім медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси, адвокатка Людмила Панкратова вважає, що слова Віталія Суховича є прихованою погрозою.

У цьому відео відображений основний фрагмент розмови:

Публікуємо повністю цю частину розмови.

– Суспільство сьогодні взагалі переживає критичний час, да? А вам не здається, що ви от такими своїми інформативними матеріалами даєте багато інформації для всяких банд, угрупувань? Нє? Послухайте, ви надаєте багато інформації для всякого зброда і банд, які на сьогодні є на території Рівненщини і взагалі України, – Віталій Сухович.

– Може ви детальніше розкажете? – журналістка.

– Послухайте, правоохоронні органи є, вони повинні вивчати, якщо якісь є питання, вони будуть задавать (щодо декларацій, – ред.). І задають мені постійно. А якщо ви хочете на жовтій пресі зароблять пару гривень – ну то заробляйте. То робіть це тактовніше, розумієте? Бо, по суті, по суті, ви задаєте мені питання про Тімафєєва (чоловік, якому Сухович продав авто і вказав його в декларації, – ред.), про дружину, з якою я розведений, про маму. До мене є питання?

– Це ваші родичі і відповідно...

(перебиває) Та яка різниця?

– Велика різниця.

– Ви відкриваєте, читає всякий зброд оце що ви там пишете. Розумієте, догадки. А вам не здається, що завтра на вас напишуть і прийдуть спитають? Мені кажеться, що в вас вже ходили.

– Я не є чиновником. А ви займаєте посаду.

– Яка різниця. В вас до мене є питання ще?

– У вашій декларації, яку ви подали нещодавно, за 2019 рік, доходів виходить менше ніж витрат.

– Яких витрат?

– Ну порахуйте: ваша дружина зробила внесок великий у фірму при тому...

(перебиває) Слухайте, моя дружина позичила кошти і зараз працює і відробляє.

– Навіть не зважаючи на це у вас мінус сто і більше тисяч гривень (якщо рахувати, що Сухович не давав свої кошти дружині, аби гасити позику і навіть з ними важко уявити, що сім’я весь рік голодувала, аби віддати борг, – ред.).

– Да ви що? Да що ви говорите?

– Я вам серйозно кажу.

– Да ви шо, ну. Пощитайте.

– Ми порахували.

– Значить збереження ще були.

– А чому ж тоді ви їх не декларуєте, ці збереження, якщо вони були?

– А може вона мені їх не сказала.

– То треба казати, що не сказала. Виходить, що ви не декларуєте...

– Повинна вона мені говорить?

– Повинна.

– Та ну що ви говорите. Пані Анна, дивіться, ви задумайтесь над тим, да, що десь в якийсь один якийсь прікрасний момєнт станеться біда от. Станеться біда... з всіми вашими матіріалами, да, що ви там розводите, от. І прийдуть спитають.

– Скажіть, це зараз погрожуєте ви чи що?

– Нє.

– Це виглядає так як погроза.

– Це виглядає як така думка в слух. Для чого інформацію сьогодні надавать, якщо сьогодні правоохоронні органи провіряють всю декларацію? Прокуратура досліджує, НАЗК, поліція, СБУ. Вони ж мають право? Мають право. Якщо щось є, ставлять питання. (Спеціальна антикорупційна прокуратура протиправно не надає відповіді на запити стосовно стану цього кримінального провадження, – ред.)

Юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова вважає висловлювання Віталія Суховича непрямими погрозами.

На мою думку, у словах пана Суховича є непряма погроза журналістці, оскільки він прямо говорить, що «станеться біда», «з вашими матеріалами щось станеться». Ця погроза непряма, оскільки відсутні фрази, які прямо б вказували на загрозу життю або здоров’ю, майну журналістки або редакції. Однак, ми пам’ятаємо справу про підпал журналістської редакції.

Тоді, 2018-го року постраждала «Четверта влада» і ГО «Антикорупційний моніторинг». Журналісти обох редакції пов’язували підпали зі своєю журналістською роботою, оскільки ГО «Антикорупційний моніторинг» займалися аналізом декларацій чиновників, а журналісти «Четвертої влади» давно і плідно проводять журналістські розслідування.

– Відповідно, тепер, коли журналістка «Четвертої влади» проводить розслідування по декларації місцевого чиновника, а з його вуст лунають слово «станеться біда», я сприймаю це як застереження або і погрозу, – коментує Людмила Панкратова.

сс
Людмила Панкратова вважає, що у непрямій погрозі Віталія Суховича наявні всі ознаки правопорушення, а саме погрози журналістці. Фото ІРРП

За словами медіа-юристки, Стаття 345-1 Кримінального Кодексу встановлює відповідальність за «погрозу вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна що журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності».

– У даному випадку наявні всі ознаки правопорушення. Мені видається, що розголошення інформації про такі непрямі погрози буде застереженням для чиновника. Також нагадаю, що поліція нині швидко реагує на такі правопорушення, – каже Людмила Панкратова.

Нагадаємо, два роки тому, за версією поліції, двічі судимий злочинець на замовлення підпалив редакцію «Четвертої влади». Напередодні також невідомі пограбували хостера у якого на серверах якого зберігався сайт «Четвертої влади» та інших рівненських ЗМІ.

Організаторами підпалу поліція вважає кримінальників Володимира Шевчука на прізвисько «Большой» та Ігоря Мокринського на прізвисько «Мокрий». Вони перебувають у міжнародному розшуку. А обвинувачених у виконанні злочину судять.

P.S. Віталій Сухович не вперше погрожує людям. Головний інженер Рокитнівського лісгоспу, що на Рівненщині, записав свою розмову із Віталієм Суховичем. В цій розмові чиновник і депутат облради Віталій Сухович телефоном висловлює погрози через грубу лайку. Головний інженер втратив роботу, Сухович досі на посаді.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.Джерело статті: “https://4vlada.com/v-odyn-yakyjs-prekrasnyj-momient-stanetsia-bida-yak-golovnyj-lisivnyk-rivnenshchyny-pogrozhuie-zhurnalisttsi”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Новости регионов

Вход